12:11 μ.μ. - Τρί, 29/52/2022
Image: ΟΦΙ -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2-1 Μπράβο μάγκες

Ο ΟΦΙ είναι η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος

Μεγάλη νίκη του ΟΦΙ επί της Προοδευτικής με 2-1 στο Βουζουνεράκειο.

Κάτω από συνεχή καταρρακτώδη βροχή οι παίκτες του ΟΦΙ κατέθεσαν την ψυχή τους , έπαιξαν πολύ ωραίο ποδόσφαιρο και παρά το ότι ισοφαρίστηκαν με αυτογκόλ μετά από ένα σχετικά μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο , έκλεισαν την Προοδευτική στο μισό γήπεδο στο δεύτερο ημίχρονο , πέτυχαν ένα ωραίο γκολ στο 73΄ και είχαν ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Ο ΟΦΙ είναι η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος , είναι υπερβολικά νωρίς όμως , η κατηγορία είναι πολύ δύσκολη , τώρα θέλει χαμηλά το κεφάλι και ας είμαστε στην πρώτη θέση.

Οι καλύτερες φάσεις :

Στο 8′ σέντρα του Καραγιάννη από δεξιά, γυριστή κεφαλιά του Μηλιώτη από κοντινή απόσταση η μπάλα πέρασε άουτ…

Στο 20′ εκτέλεση κόρνερ του Παυλίδη σύχγυση στην περιοχή με την μπάλα να κοντράρει στον Σίνγκ και να την μπλοκάρει ο Κυρίτσης…

• ΓΚΟΛ! Στο 29′ εκτέλεση κόρνερ του Τσορνομάζ και καρφωτή κεφαλιά του Ίτσιου η μπάλα στα δίχτυα και 1-0!
  • ΓΚΟΛ! Στο 40′ εκτέλεσε φάουλ ο Παυλίδης και Ντέτλερ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του!

Στο 43′ σουτ εκτός περιοχής του Κατάλντι με την μπάλα να περνάει αουτ…

Στο 45′ δυνατό σουτ του Παυλίδη έδιωξε ο Κυρίτσης!

Στο 53′ σεντρα από δεξιά του Μηλιώτη, κοντινή κεφαλιά του Μπλανκ Καζάου η μπάλα πέρασε μόλις άουτ!

Στο 68΄ σέντρα σουτ από αριστερά του Μπλανκ Καζάου η μπάλα περνάει άουτ…

• ΓΚΟΛ! Στο 73′ μετά από πλάγιο του Ντέτλερ ο Βουό πήρε την πρώτη κεφαλιά και στη συνέχεια ο Μηλιώτης με το κεφάλι την έστειλε στα δίχτυα του Αστρά!

ΟΦ Ιεράπετρας (Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ίτσιος, Στάμου, Ντέτλερ, Τσορνομάζ, Κατάλντι (88′ Κόλα), Μηλιώτης (85′ Χιμένεθ), Μπλανκ Καζάου (76′ Γκομπερβίγιε), Αντερέγκεν, Βουό (88′ Παπαδάκης).

Προοδευτική (Μάγγος): Αστράς, Καρρίκι (30′ λ.τ Αλεξίου), Σινγκ (61′ Παντελίδης), Ποτουρίδης, Φαζός, Μεγαρίτης (61′ Γιόβιτς), Πίσσας, Παυλίδης, Νταβιώτης (71′ Γκαργκαλατζίδης), Γιαννιτσάνης (71′ Τσακίρης), Ευθυμίου.