Σητειακός ο νικητής στον 6ο Ημιμαραθώνιο της Αθήνας (βίντεο)

8:43 π.μ. - Δευτέρα, 20 Μαρτίου 2017
08:03 π.μ. - Δευ, 20/43/2017
Image: Σητειακός ο νικητής στον 6ο Ημιμαραθώνιο της Αθήνας (βίντεο)

Ο 33χρονος Γιάννης Ζερβάκης κατάφερε στα τελευταία μέτρα να επικράτησει επί του περσινού νικητή Κώστα Γκελαούζου, παίρνοντας το τελικό σπριντ κι έτσι είναι ο νικητής στον 6ο Ημιμαραθώνιο Αθήνας

Ο αθλητής του ΓΣ Βιτσέντζου Κορνάρου ολοκλήρωσε σε 1:09:03, ενώ ο Γκελαούζος ακολούθησε ένα δευτερόλεπτο αργότερα με 1:09:04. Στην τρίτη θέση τερμάτισε ο Χαράλαμπος Πιστόλης με 1:10:22. Στις γυναίκες, όπως αναφέρει το sportsfeed.gr η Ράνια Ρεμπούλη ήταν 16η στη γενική κατάταξη αφήνοντας πίσω εκτός από όλες τις γυναίκες και πολλούς άνδρες. Η 28χρονη ολοκλήρωσε τον αγώνα σε 1:19:44. Στη δεύτερη θέση ολοκλήρωσε η τριαθλήτρια Ντενίζ Δημάκη κάνοντας 1:23:03, ενώ τρίτη ήταν η Ειρήνη Μιχάλα με 1:23:36. Στον αγώνα συμμετείχαν συνολικά 631 αθλητές και αθλήτριες.

Πηγή: ekriti.gr