![Image: Το εργαστήρι του Άη Βασίλη στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Ιεράπετρας](/content/images/g.jpg?w=548)
Την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου από τις 11.00 εως τις 15.00 με πολλές δραστηριότητες για μικρούς και μεγάλους
Σε εορταστικούς ρυθμούς ο Σύλλογος Γονέων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ιεράπετρας που μας καλεί την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου να περάσουμε μια όμορφη χριστουγεννιάτικη μέρα με πολλές δράσεις για μικρούς και μεγάλους.
Ο Άη Βασίλης θα λειτουργήσει το εργαστήρι του από τις 11 το πρωί μέχρι τις 3 το μεσημέρι και μας περιμένει να τον βοηθήσουμε. Οι δράσεις περιλαμβάνουν. Φωτογράφηση με τον Άγιο Βασίλη, προβολή ταινίας, κυνήγι του χαμένου ξωτικού, face painting, χριστουγεννιάτικες κατασκευές κ.α.
Η είσοδος είναι 3 ευρώ. Θα λειτουργήσει χριστουγεννιάτικο παζάρι και μέρος των εσόδων θα διατεθεί για την υιοθεσία του 3ου Δημοτικό Σχολείου Γιάννουλης που επλήγη από τις πλημμύρες.
![hxonews](/content/images/393201039_2011814392534696_4003613459371106923_n.jpg?w=320)